BATMAN İL MEM ARGE

"World of Inventors" eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "World of Inventors" projesi yer alıyor.             


   İlimiz Hacı Nuriye Şimşek Kızılay Anaokulu, Vakıfbank Anaokulu, Fatih Anaokulu, Meydan Ortaokulu ve Erköklü İlkokulu bünyesindeki anasınıfı öğretmenlerimiz; kurucu ortak İrem Uzun ve ortaklar Selcen Gürbüz, Ruken Özmen, Sema Ortaç, Kevser Avados, Nupelda Gündüz, Elif Saliha Arpacı, Asiye Modalı Tuncer, Evin Rojda Kurtboğan, Ramazan Uzun bir eTwinning projesi olan "World of Inventors" projesinde yer almaktadırlar. Ayrıca Romanya'dan kurucu ortak da projede bulunmaktadır. Şubat ayından beri çalışmalar devam etmektedir.

 Projenin konusu bilim insanlarının hayatlarını ve icatlarını tanıyarak bilim dünyasını keşfetmektir. Amaç ise çocukların yaratıcılıklarını destekleyerek özgün ürünler ortaya çıkarmalarını sağlamaktır.

   Mayıs ayında sonlandırılması planlanan projede her hafta bir bilim insanı ile ilgili etkinliklere yer verilmektedir. Bilim insanları; Ali Kuşçu, Graham Bell, Thomas Edison ve Albert Einstein'dır. Çalışmalarda fen etkinlikleri başta olmak üzere farklı etkinlik çeşitlerine yer verilmektedir. Aynı zamanda okul öncesine uygun olarak oluşturulan Web 2.0 oyunları projenin çalışmalarını desteklemektedir. Ortak ürün çalışmaları olarak bilim insanlarının tanıtıldığı video çalışması ve çocukların yaratıcılıklarını icat çizerek sergiledikleri e-book çalışmaları bulunmaktadır. Final ürününde çocukların yapmış oldukları icatlar ile bir sergi planlanmaktadır.

Proje çalışmalarımızı instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/world_of_inventorss/

 Proje kurucusu İrem UZUN öğretmenimize ve tüm proje ortaklarına teşekkür eder, başarılar dileriz. 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.