BATMAN İL MEM ARGE

TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Finallerinde Batman'dan Büyük Başarı

TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Finallerinde Batman'dan Büyük Başarı
TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Finallerinde Batman'dan Büyük Başarı

Ankara ATO Congresium'da düzenlenen lise ve ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmaları ödül törenine Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL katıldılar.

İlimizden de yarışmaya katılan Türk Telekom Anadolu Lisesi ve Batman Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile danışman öğretmenleri büyük başarıya imza atarak iki büyük ödül aldılar.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finalinde Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri Zeliha ÇOŞKUN'un danışmanlığında hazırladıkları proje ile Türk Dili ve Edebiyatı alanında Türkiye ikincisi oldular.

18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finalinde ise Batman Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, öğretmenleri Mehmet ASLAN'ın danışmanlığında hazırladıkları proje ile Kimya alanında teşvik ödülü aldılar.

Başarılı öğrencileri ve onlara danışmanlık yapan öğretmenleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilerin gurur kaynağımız olduğu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ayrıca, "Türk Telekom Anadolu Lisesi ve Batman Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz, TÜBİTAK tarafından düzenlenen bu prestijli yarışmada gösterdikleri üstün başarı ile ilimize büyük bir gurur yaşattılar. Bu başarı, gençlerimizin azim ve kararlılıkla çalıştıklarında neler başarabileceklerinin en güzel örneğidir. Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarı; sadece onların değil aynı zamanda onlara rehberlik eden öğretmenlerimizin, ailelerinin ve ilimizin de bir başarısıdır. Öğretmenlerimiz Zeliha ÇOŞKUN ve Mehmet ASLAN'a, öğrencilerimize verdikleri destek ve yol göstericilik için içtenlikle teşekkür ediyorum. Onların rehberliği ve öğrencilerimizin azmi sayesinde bu gururu hep birlikte yaşıyoruz. Öğrencilerimizin bu başarılarının devamını diliyorum ve tüm öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Sizler, bizim gurur kaynağımızsınız ve geleceğin aydınlık yüzüsünüz. Hep birlikte daha nice başarılar elde edeceğimize inanıyorum." dedi.

29-05-202429-05-2024

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.