BATMAN İL MEM ARGE

"The Literary Stars Of Our Country" eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "The Literary Stars Of  Our Country" projesi yer alıyor.                 


İlimizden Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Müslime ALPAYDIN DOĞAN' ın kurucu ortağı olduğu "The Literary Stars Of  Our Country" eTwinning projesinde Türkiye ve Polonya olmak üzere üç ortak okul yer almaktadır. Proje Şubat ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir. 

   Projenin konusu ülkelerimize ait kendini halka ispatlamış çok kıymetli yazar ve şairlerimizi öğrencilerin yardımı ile başka ülkelere tanıtmak. Yazar ve şairler tanıtılırken yabancı dil kullanılarak öğrencilerin dil öğrenme becerilerini geliştirmek hedeflenmektedir.  

   Mayısın ilk haftasında  sonlandırılması planlanan projede öğrenciler planlanan birçok çalışmaları gerçekleştirmişlerdir ve etkinliklere her hafta düzenli olarak devam etmektedirler. Şubat ve Mart aylarında  tanışma etkinlikleri, logo,slogan ve poster çalışmaları gerçekleştirilirken; Nisan ayı boyunca düzenlenen  etkinliklerde ortak çalışmalar yapılmış, eğlenceli ve öğretici videolar ,öğrenci ve öğretmen avatarları  hazırlanmış, yaşadığımız şehir tanıtılmış. Ortak çalışmalar  bir araya getirilip e-book hazırlanmıştır.

   Ayrıca İngilizce yürütülen proje öğrencilerin farklı kültürleri tanımasına ve dil gelişimine de katkıda bulunurken; her çalışmada farklı bir Web 2.0 aracı kullanarak bilişim teknolojileri konusunda da  farklı araçları öğrenmelerini sağlamaktadır. 

 Proje çalışmalarından bir kısmını instagram hesabından da takip edebilirsiniz.  

https://www.instagram.com/p/Cq2KULFsQiA/?igshid=MDJmNzVkMjY=

 

Proje kurucusu Müslime ALPAYDIN DOĞAN öğretmenimize ve tüm proje ortaklarına teşekkür eder, başarılar dileriz. 

12-05-202312-05-202312-05-202312-05-2023

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.