BATMAN İL MEM ARGE

"My Cute Friends; Animals" eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "My Cute Friends; Animals" projesi yer alıyor.             


İlimiz Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce öğretmeni Fadime RÜSTEMOĞLU'nun üyesi olduğu "My Cute Friends; Animals" isimli eTwinning projesinde Türkiye, Romanya ve Litvanya'dan 7 ortak okul yer almaktadır. Proje şubat ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir.

Projenin amacı nesli tükenen ve tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekip, nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanları nasıl koruyabileceğimiz hakkında bilgi vermektir.

Mayıs ayında sonlandırılması planlanan projede her ay için farklı etkinliklerin yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda 3 öğretmen, 2 öğrenci webinarı planlanmıştır. Şubat ayında güvenli internet kullanımıyla ilgili eğitici oyun çalışması gerçekleştirilirken, mart ayında poster ve logo çalışması yapılmıştır. Nisan ayında slogan yazımı, mayıs ayında proje ismiyle akrostiş şiir yazımı planlanmıştır.

İngilizce olarak yürütülen proje, öğrencilerin dili daha aktif kullanmasını sağlarken aynı zamanda da farklı Web 2 araçlarının kullanımına katkıda bulunmaktadır.

Proje ortağı Fadime RÜSTEMOĞLU öğretmenimize ve tüm proje ortaklarına teşekkür eder, başarılar dileriz. 

11-05-202311-05-202311-05-2023

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.