BATMAN İL MEM ARGE

İdareci ve Eğitim Müfettişlerine EBAP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi(EBAP),Toplantı,Batman İl Mem Ar-Ge
İdareci ve Eğitim Müfettişlerine EBAP Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüze bağlı Kitap Okuma Noktası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Eğitim Müfettişleri Başkanı Sayın Hamit AYDIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Eğitim Müfettişleri ve Müfettişleri Yardımcıları katıldı.

Toplantı EBAP İl Koordinatörü Derya KAHRAMAN'ın projeyle ilgili ayrıntılı bilgi sunumu ile başladı. Yapılan sunumun ardından bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, eğitimde standartların oluşturulmasının temel ilkelerle mümkün olduğunu belirtti. İl Müdürümüz, "Değerli arkadaşlar, bir şeyde standardı oluşturmak için bazı temel ilkelerin olması lazım, ilkesiz bir standart oluşmaz zaten. Eğitim Kurumları Başarıyı Artırma Projesi, okullarda bu standartları oluşturmak için hayata geçirilmiştir." dedi.

İl Müdürümüz, bilginin her yerde erişilebilir olduğunu ancak sağlam karakterin sadece belirli ortamlarda gelişebileceğini vurguladı. "Bizim amacımız çocuklarımızı milli, manevi ve ahlaki değerlerle donatarak iyi insan yetiştirmektir. Bu proje sadece akademik başarıyı değil aynı zamanda öğrencilerimizin ahlaki değerlerle de donanmasını hedeflemektedir. Öğretmenler sadece bilgi aktaran değil aynı zamanda öğrencileri her yönüyle geleceğe hazırlayan kişilerdir. Öğrencilerimize sadece bilgi yükler, değerlerimizi ihmal edersek geleceğimizi sağlam inşa edemeyiz." diye ekledi.

İl Müdürümüz, öğrencilerin çok yönlü gelişimini desteklemek amacıyla TÜBİTAK, TEKNOFEST ve diğer bilimsel yarışmaların yanı sıra sportif faaliyetlere katılımın önemine değindi. "Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini desteklemek için TÜBİTAK, TEKNOFEST ve çeşitli bilimsel yarışmalara, ayrıca sportif faaliyetlere katılım sağlamalarını bu proje ile daha fazla teşvik ediyoruz." dedi.

EBAP'ın sürekli olarak güncellenip yenilendiğini ve okullardan gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirilmeye devam edileceğini ifade eden İl Müdürümüz, "Projemizi her geçen gün yenileyerek güncel gelişmelere uygun hale getiriyoruz. Okullarımızdan gelen dönütlere göre bu projemizi sürekli güncellemeye devam edeceğiz." dedi.

İl Müdürümüz, EBAP'ın eğitim kalitesini artırmada önemli bir rol oynadığını ve projenin sürekli iyileştirme esasına dayandığını vurguladı. "Amacımız, eğitimde kaliteyi sürekli artırmak ve öğrencilerimize en iyi eğitim olanaklarını sunmaktır. Bu proje, öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin rehberliğinde, öğrencilerimizin hem akademik hem de ahlaki yönden gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor." dedi.02-06-202402-06-202402-06-202402-06-2024

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.