BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "(MATHS) Math and Technology Harmonic Style" projesi yer alıyor.                
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

(MATHS) Math and Technology Harmonic Style projesinin kurucuları Batman Merkez Mehmet Akif İnan Ortaokulu'nda görev yapan Matematik Öğretmeni Rabia Erkoç ile Batman Beşiri Hürriyet Ortaokulu'nda görev yapan İngilizce öğretmeni Bahar Badur 'dur. Proje; Türkiye, Azerbaycan ve Ürdün' den 9 ortak okulun yer aldığı bir projedir. Projedeki öğrencilerimizin yaşları 12-15 arasındadır.

   Projede matematik ile teknolojinin iç içe olduğu bir öğrenme ortamı hazırlayarak öğrencilerin proje tabanlı öğrenmeleri destekleniyor. Bu projede disiplinler arası bir yaklaşımla medya okuryazarlığı ve dezenformasyon ve dijitalleşme konusunda farkındalık yaratmak hedefleniyor. Her etkinlikte farklı farklı Web2.0 araçları kullanarak öğrencilerin bu alanda gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Ayrıca öğrencilerin derslere olan özgüvenlerini ve ilgilerini artırmak amaçlanıyor. Öğrencilerin doğru ve bilinçli bir şekilde internet kullanımını artırmak hedefleniyor. Proje İngilizce yürütülmekte ve öğrencilerin dil gelişimine destek vermektedir. Eylül ayında başlayan proje Aralık ayının sonunda sona erecektir.       Projenin blog, web sitesi ve youtube kanalı:   Blog: https://mathsetwinning.blogspot.com/?m=1
  Facebook: https://www.facebook.com/groups/862826997936239/   Web Sitesi: https://mathandtechnologyharmonicstyle.weebly.com/   Youtube: https://youtube.com/channel/UCTw9LA3sWTzZftZILNzkgQA   28-11-2021

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.