BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Transformation To The Future" projesi yer alıyor.              
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

    Batman Beşiri Eskihamur İlkokulu'nda görev yapan Sınıf Öğretmeni Bahar Aytekin'in kurucu ortağı olduğu Transformation To The Future e Twinning projesinde Türkiye, Gürcistan, Romanya, İspanya ve Portekiz'den 15 ortak okul yer almaktadır.

   Proje; öğrencilere geri dönüşüm bilincinin 5 tema (sanat, müzik, sosyal sorumluluk, doğa ve uzay) üzerinden kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu temalar üzerinden yapılacak etkinliklerle öğrencilerin yaratıcılıklarının geliştirilmesi de hedeflenmektedir.

   Proje Ekim ayında başlamış olup Mayıs ayında sona erecektir. Ekim ayında, tanışma etkinlikleri, logo, slogan, afiş çalışmaları gerçekleştirilmiştir. CodeWeek haftası ile ilgili kodlamalarla projeyi anlatan öğrencilerimize ayrıca geri dönüşüm eğitimleri verilmiştir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için atık malzemelerle etkinlikler hazırlamışlardır.

   İngilizce olarak yürütülen proje öğrencilerin farklı kültürleri tanımasına ve dil gelişimine de katkıda bulunacaktır. Öğrencilerin her çalışmada farklı bir Web 2.0 aracı kullanmalarına böylece bilişim teknolojileri alanında gelişim sağlamalarına özen gösterilmektedir.

Proje çalışmalarını blog, web sitesi ve youtube kanallarından takip edebilirsiniz.

Blog: https://transformationtothefuture.blogspot.com/

Web Sitesi: https://tothefuturetransformation.weebly.com/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCcxcG4qH9UdQHsefuNsxZ1w

Proje kurucusu Bahar AYTEKİN ve proje ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. 

13-11-202113-11-202113-11-202113-11-202113-11-202113-11-2021

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.