BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Analytical Thinking Project-ATP (Analitik Düşünme Projesi)" projesi yer alıyor.            
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

       Analitik Düşünme Projesi ,analitik düşünmeyi öğrenme ve öğretme amaçlı Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik öğretmeni Gamze Öztürk ile Romanya'da Matematik öğretmeni olan Florinela Boboc tarafından kurulmuş olan bir projedir. Türkiye, Romanya, İspanya, İtalya, Portekiz ve Moldova Cumhuriyeti'nden katılan rehber öğretmenler ve 143 öğrenci ile proje faaliyetlerine Eylül ayı itibariyle başlamıştır.

    Faaliyetler arasında dedektif hikayeleri okuma, analiz etme ve kendi hikayelerimizi oluşturma, akıl ve zeka oyunları oynama ve kendi oyunumuzu oluşturma , Matematik dersinde kullanılan önemli problem çözme tekniklerini öğrenme ve uygulama vb. etkinlikler yer almaktadır. Proje Matematik, Edebiyat, İngilizce ve Felsefe derslerini disiplinler arası faaliyetler ile bağlamaktadır. Analitik düşünme karmaşık türde görünen problemleri alt nedenlerine ayrıştırarak çözüme ulaşmayı kolaylaştırmayı başaran bir düşünme becerisidir. Öğrencilerde problem çözme becerisi geliştirme , yaratıcı düşünme , analiz etme yeteneğini geliştirme, günlük hayatta karşılaşılan problemleri çözme motivasyonu, ayrıntılara önem verme vb . yetkinliklerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. İlimizde Batman Fen Lisesi'de projeye dahil olup faaliyetleri ortak bir şekilde yürütmektedir. 
Proje kurucusu öğretmenimiz Gamze ÖZTÜRK ve proje ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. 

15-10-202115-10-2021

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.