BATMAN İL MEM ARGE

eTwinning Batman Bilgilendirme Toplantısı ve Ödül Töreni Yapıldı

eTwinning projeleri kapsamında ilimizde Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa Kalite Etiketi, Ulusal Kalitesi Levhası ve eTwinning Okulu Levhaları almaya hak kazanan okul ve öğretmenlere ödülleri verildi.  
eTwinning Batman Bilgilendirme Toplantısı ve Ödül Töreni Yapıldı

eTwinning Batman bilgilendirme toplantısı ve ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi'nden Dr. Hülya Bal, Ertan KOCABAŞ, Zühal KAZANCI, Rumeysa CRIST,  Şube Müdürleri Abdurrahim KUSEN, Ahmet ÇIN, eTwinning İl Koordinatörü Nagehan RÜZGAR, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açış konuşmasıyla başladı.

Açış konuşmasını yapan UDS Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya BAL, "Biz Batman'a geldiğimiz için çok mutluyuz. Bizler artık Batman'daki proje sayısına değil. Nitelikli projelere odaklanıyoruz. İstiyoruz ki Batman'dan Avrupa özel kategorisinde, Türkiye özel kategorisinde nitelikli projeler çıksın" dedi.

                       Programda bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, "Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi'nden bugün aramızda bulunan çok kıymetli arkadaşlarım ve çok değerli meslektaşlarım hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle ben de arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten eTwinning'te Batman'da çığır açtınız diyebilirim. Çünkü eTwinningin ülkemizde uzun bir geçmişi bulunmakta ben 2003'ten beri milli eğitimde yöneticiyim ve erken tarihlerde eTwinning ile tanıştık. Ama ilk kez eTwinning'in bu güzelliğini Nagehan Hanım ve bu ekip bize gösterdi. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tabi burada Bakanlığımızın da gerçekten ilimize bu manada destekleri sonsuzdur. Bu desteklerle beraber meslektaşlarımın bu işe verdiği gönülden katkıdır. Bakanlık olarak biz içinde bulunduğumuz tüm projelere öncelikle öğrenci ve öğretmen faydasını gözeterek dâhil oluruz. İster uluslararası ister ulusal olsun bakanlığımızın katıldığı, destek verdiği, paydaşı olduğu içinde yer aldığı tüm projelerde birinci amacımız çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alması ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sunmasıdır. Bu eTwinning projemizin de gerçekten böyle bir özelliği var. Batman projeler konusunda iyi bir yerdedir. Özellikle TÜBİTAK projelerinde biz 2 yıl üst üste Türkiye 4.'sü olduk. Şimdi artık biz eTwinning projeleriyle adımızdan bahsettireceğiz. Batman Milli Eğitim ailesi olarak eTwinningde nitelikli projelerin sayısını artırma gayretindeyiz.  Çocuklar gerçekten bu işe keyifle katılıyor.  Eğitimin geliştirilmesine yönelik fikir, uygulama ve dileklerin paylaşılması amacıyla okul, öğretmen ve öğrencilerin bir platformda buluşturulmasını amaçlayan ve Avrupa'daki eğitim dünyasında devrim etkisi yaratacak güzel projelerde buluşmayı umarak ben tekrardan tüm katılımcılara ve bu nezih ortamı bizlere sunan Batman Final Okullarına teşekkür ediyorum. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

           Yapılan konuşmaların ardından 2019-2020 Kalite Etiketi ödül töreni, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri ve Levhaları ile eTwinning Okulu Levhaları takdim edildi.

 eTwinning bilgilendirme toplantısında, UDS Portal Sorumlusu Zühal KAZANCI, UDS İçerik ve Eğitim Sorumlusu Ertan KOCABAŞ ve UDS İletişim Sorumlusu Rumeysa CRIST tarafından sunumlar yapıldı.

             Programda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, eTwinning proje stantlarını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Program, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ulusal Destek Servisi tarafından İl Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'a ve İl Koordinatörü Nagehan RÜZGAR'a plaket takdimi ile sona erdi.

27-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-202127-06-2021

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.