BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "  A Generation For Cyber Bullying " projesi yer alıyor. 
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

   Kuruculuğunu Bolu Yunus Emre Ortaokulu öğretmenlerinden Güler ERDEN ve Batman/Hasankeyf Ortaokulu öğretmenlerinden Mine ALOĞLU 'nun yaptığı "Siber Zorbalığa Karşı Bir Nesil" adlı proje farklı illerden okullarla yürütülmektedir.

App kuşağı da denilen şu anki neslin sanal dünya kaçınılmaz bir gerçeğidir. Ayrıca neredeyse tüm çocuklar akıllı telefon veya tabletlere sahip. Çocukların, bir kişi veya grubun bilişim teknoloji araçlarını kullanarak bir başka kişi veya gruba zarar vermek maksadıyla tekrarlayan eylemler gerçekleştirmesi olarak tanımlanan siber zorbalığa maruz kalmaları ihtimalinin oldukça yüksek oranda olduğu biliniyor. Projemizin amacı teknolojinin aktif bir şekilde kullanıldığı bu çağda siber zorbalık kavramını anlama, siber zorbalığa karşılaşıldığında ne yapacağını bilme , herkes için farkındalık yaratma, çağın vazgeçilmezi olan web 2 araçlarını kullanma , yazma becerilerini geliştirme ve bunları işbirliği içerisinde çalışan bireyler olmalarını sağlamaktır.

Mine  ALOĞLU ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.