BATMAN İL MEM ARGE

" I WORK TODAY, I SAVE MY TOMORROW" eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta " I WORK TODAY, I SAVE MY TOMORROW" projesi yer alıyor.                   


 I WORK TODAY, I SAVE MY TOMORROW

Projede Türkiye ve İspanya olarak iki ülke birlikte çalışmaktadır. Projenin konusu kompost ve kompost yapımı.

         Kompostun yararlarını inceleyen kuruluşlar; kompostun toprak düzenleyici özelliği ve gübre değeri de olan bir materyal elde edilir. Toprak pH'ını düzenler. Toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenler ve toprak nemini korumaya yardımcı olur. Topraktaki bitkiler tarafından kullanılması zor olan bitki besin maddeleri kullanılabilir hale gelir demektedir.

     Proje ortakları da buradan yola çıkarak Geleceğin büyükleri çocuklarımızın şimdiden bu bilincin oluşmasına katkı sağlamak adına oluşturulan projenin amacı Kompost yapımı ile hem bitki yetiştirme hem çıkan bitki atıklarını geri dönüşümünü kavrayarak israf etmemeyi; ayrıca kompostun su tutucu özelliğini farketmelerini sağlayarak suyu az kullanmayı ve tasarruflu olmayı yaparak yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlamaktır. Bu proje ile proje ortakları çifçilere de çocuklarımızın yaptığı kompostları vermelerini sağlayarak çocuklarımızın hem ulke insanları için fayda sağlayan bireyler olmalarına katkı sağlamak hemde çifçilerimiz için farkındalık yaratmayı amaçlamaktalar. Aynı zamanda sürdürülebilirlik ve çevre eğitimi bilinci geliştirilerek çocuklarda çevre, iklim ve doğa konusunda farkındalık yaratmayı hedeflemekteler.

Proje ortağı Dudu ÇELİK öğretmenimize ve tüm proje ortaklarına teşekkür eder, başarılar dileriz. 

12-05-202312-05-2023

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.