BATMAN İL MEM ARGE

"Be aware of Nature" eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Be aware of Nature" projesi yer alıyor.   


    Batman İlimizin Sason ilçesinin Gürgenli Ortaokulunda  görev yapan İngilizce öğretmeni Deniz KARABAŞ , proje ortağı olduğu  "Be aware of Nature" eTwinning projesinde  9  Türkiye'den , 1 Portekiz' den , 1 Gürcistan'dan, 1 Azerbeycan'dan toplamda 12 ortak okul yer almaktadır.
    Proje Mart ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir. Doğa bizim için bir öğretmendir, bu projenin amacı çocuklarda doğa bilincini oluşturmak, doğanın işleyişi hakkında bilgi sahibi olmak, doğa hakkında olumlu davranışlar geliştirmek, doğayı araştırmak, aktif katılımcıların doğayı kurtarmasını sağlamaktır. Geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmaktır. 
   Mayıs  ayında sonlandırılması planlanan projede öğrenciler. planlanan birçok çalışmaları gerçekleştirmişlerdir ve etkinliklere her hafta düzenli olarak devam etmektedirler. Mart ayında, tanışma etkinlikleri, logo, slogan, poster çalışmaları gerçekleştirilirken; Nisan ayı boyunca düzenlenen " Be aware of Nature" etkinliklerinde ortak çalışmalar yapılmış, eğlenceli ve öğretici oyunlar oynanmış, Rap şarkılar söylenmiş ve  doğada çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Ayrıca  bu projede öğrencilerimizin iletişim ve sosyalleşme becerilerini güçlendirmek. Web 2.0 araçlarını kullanma becerisine katkı sağlamak, İngilizce dil becerilerini geliştirmek. Özellikle projemizde eTwinning 2023 temasına uygun olarak sürdürülebilirlik odaklı çalışmalar gerçekleştirmek. Son çalışma olarak da öğrencilerimiz ve yabancı ortaklarımızla doğa temalı bir hikaye kitabı oluşturulmaktadır.
 .
https://www.instagram.com/reel/CsE4bO8LKWN/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

 Proje çalışmalarından bir kısmını instagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Proje ortağı Deniz KARABAŞ öğretmenimize ve tüm proje ortaklarına teşekkür eder, başarılar dileriz.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.