BATMAN İL MEM ARGE

Ailemle Birlikte Yarışıyorum Online Bilgi ve Genel Kültür Yarışması

Müdürlüğümüzce, ilimizdeki 8. Sınıf öğrencileri ve velilerine yönelik "Quizizz" üzerinden çevrimiçi olarak "Ailemle Birlikte Bilgi ve Genel Kültür Yarışması" düzenlenecektir. Yarışma 21 Ocak 2021 Perşembe akşamı saat 19.30' da gerçekleştirilecektir.
Ailemle Birlikte Yarışıyorum Online Bilgi ve Genel Kültür Yarışması

 Yaşadığımız salgın nedeniyle eğitim-öğretime yüz yüze ara verilmesinden dolayı öğrencilerimizin okullarında ve il genelinde katıldıkları sosyal- kültürel faaliyetler ve kulüp çalışmaları sekteye uğramıştır. Yapmayı planladığımız bu yarışma ile ilimizdeki 8 ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilerimizin aileleriyle evde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, bilgi ve genel kültürlerini ölçme fırsatı yakalamalarını hedefliyoruz.

     Öğrencilerimize ve ebeveynlerine yönelik "Ailemle Birlikte Yarışıyorum Bilgi ve Genel Kültür" yarışması ile öğrencilerimizin karşılaştıkları problemlere çözümler bulabilme becerilerinin geliştirilmesi, akıl oyunları ile zihinsel yeteneklerinin geliştirilmesi, derslerdeki kazanımları içeren sorularla akademik başarılarının pekiştirilmesi, genel kültür soruları ile sosyal çevrelerine uyum sağlamaları ve arkadaşlık imkânlarının güçlendirilmesi ve vakitlerini daha verimli ve keyifli geçirmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır

İlk olarak 8.sınıf öğrencileri ve velilerine yönelik planlanan yarışma daha sonra 12. Sınıf öğrenci ve velileri için de yapılacaktır. 

19 Ocak 2021 Perşembe günü yapılacak yarışma QUIZIZZ üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. 

Yarışma  20 soru üzerinden yapılacak. Yarışma süresi 25 dakika olacaktır. Ortaokul 6-8. Sınıf düzeylerine göre hazırlanan sorular bilgi, genel kültür ve akıl oyunları alanlarından olacaktır.

           

Soru dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

 

TÜRKÇE

 

MATEMATİK

 

FEN BİLİMLER

 

SOSYAL BİLGİLER

 

RESFEBE/AKIL OYUNLARI

 

GENEL KÜLTÜR

 

ŞEHRİM BATMAN

3

3

3

3

4

2

2

·        1 kolay

·        1 orta

·        1 zor

·        1 kolay

·        1 orta

·        1 zor

·        1 kolay

·        1 orta

·        1 zor

·        1 kolay

·        1 orta

·        1 zor

·        1 kolay

·        2 orta

·        1 zor

 

 

 

ÖNEMLİ KURALLAR:

  • Aileler yarışmaya sadece bir hesaptan giriş yapmalılar. Aksi takdirde birden fazla hesapla girmeleri elenme sebebi olacaktır.
  •        Yarışmacıların yarışmadan en az 10 dakika önce Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü youtube "batmanilmem" sayfası canlı yayınında olmaları gerekmektedir.
  •        Yarışmacılar https://quizizz.com/ sitesine girerek "ENTER CODE" yazan butonu tıkladıktan sonra canlı yayında kendilerine verilecek kodu yazıp "JOIN" butonunu tıklayarak yarışmaya giriş yapacaklardır.
  •        Gelen ekranda ad-soyad ve okul bilgileri yazıldıktan sonra "SUBMIT" butonu tıklanacaktır.
  •        Yarışmacı aileler, öğrencilerin kendi adı-soyadını ve okul adını QUIZIZZ üzerinden doğru bir şekilde yazmaktan sorumludur

 

ÖRNEK: Hasan Kaplan-Akşemseddin Ortaokulu

  • Yazılan okul adı ve yarışmacı adı uyuşmadığında, yarışmacı soruları doğru yapsa bile kazanmamış sayılmayıp elenecektir.
  •        Ailede birden çok giriş yaptığı tespit edilen  yarışmacılar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  •        Bu bir aile yarışıdır aileler öğrencilere yardımcı olabileceklerdir.

 

Dereceye girenler 27.01.2021 Çarşamba günü @batmanilmem sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacaktır.

Şartnameye uygun yarışarak puan sıralamasında ilk üçe giren aileler müdürlüğümüzce ödüllendirilecektir.

ÖDÜLLER:

Sınavlara Hazırlık Yardımcı Kitap Seti

Okumak Kitapları

Kırtasiye Seti

 

*YARIŞMA İLE İLGİLİ BİLGİLER DETAYLI BİR ŞEKİLDE AŞAĞIDAKİ AFİŞLERDE ANLATILMIŞTIR.

17-01-202117-01-2021

Kültür Mah. 2608 Sk. No15 Merkez/Batman - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.