BATMAN İL MEM ARGE

Tübitak 4006 Bilim Fuarlarına Büyük İlgi

TÜBİTAK BİLİM FUARLARI(4006): 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına İlimizde toplam 82 okulun başvurusu onaylanmıştır. Batman, 82 başvuru ile bölgede en fazla başvuru yapan il olmuştur.  
Tübitak 4006 Bilim Fuarlarına Büyük İlgi

Batman’ın Sason ilçesi Yolüstü Ortaokulu ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feyzullah Yar, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı. İlçeye gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı İlçe Milli Eğitim Müdürü Feyzullah Yar ve Okul Müdürü Şener Şen karşıladı, Okul Müdürü Şener Şen ve Proje Koordinatörü Fen Bilgisi Öğretmeni Berna Tan’dan‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’  hakkında bilgi alan Kurtaran ardından 70 projenin sergilendiği stantları tek tek gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Merak bilime, bilim aydınlığa ulaştırır diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Sevgili çocuklar Yolüstü köyüne gelmiş olmaktan ve sizinle bir arada bulunmaktan dolayı mutluyum, siz geleceğimizin aydınlık yarınlarısınız. Doğanın zirveye ulaştığı Mereto zirvesinin eteklerinde, bu ilkbahar mevsiminde, öğretmenlerimizin rehberliğinde yaptığınız, bilimsel ürün ve projeleri görmek bizi mutlu etti. Aldığım bilgiye göre okulumuzun 4 yıl önce başlattığı, bu güzel çalışmaların artarak devam ediyor olması, bizi ayrıca heyecanlandırıyor, sevindiriyor. Bu okulumuzda ‘Bilim Fuarı’nın düzenlenmesinde, geçmişte ve bu gün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklar sizi yürekten kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Fen ve Matematik alanında yapılan projelerin dışında robot projelerinin de yer aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarı, fuar boyunca ziyaretçilere açık olacak. Okul Müdür Şen geleneksel hale gelen bilim şenliğinde kendilerini yalnız bırakmayan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.