BATMAN İL MEM ARGE

"Salgın Döneminde Özel Eğitim Uygulamaları" Konulu Seminer Çevrim İçi Olarak Verildi

2023 Batman Eğitim Akademileri Özel Eğitim Akademisi kapsamında  Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel "Salgın Döneminde Özel Eğitim Uygulamaları" konulu çevrim içi seminer verildi.


  '2023 Batman Eğitim Akademileri' bünyesinde yer alan 'Öğretmen Akademisi' kapsamında Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile ilimiz genelindeki öğretmenlere yönelik 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel "Salgın Döneminde Özel Eğitim Uygulamaları" konulu çevrim içi seminer 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde akademisyen olarak görev yapan Doç. Dr. Serpil Alptekin tarafından verildi.  İl Milli Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Sayın Emrullah ASLAN'ın açılış konuşmasıyla başlayan ve yoğun katılımın olduğu seminerde Doç. Dr. Serpil Alptekin uzaktan eğiitm sürecinde özel eğitim konusunda ailelere ve öğretmenlere düşen sorumluluklar ve öğrencilere nasıl yakşalılması gerektiği konularında detaylı bilgi verdi. Öğretmenlere bu süreç için güzel tavsiyeler veren Alptekin, "Aile ve öğretmen doğal ortam içerisinde öğretimin nasıl yapılacağını planlamalıdır. Bir takım kurallar belirlenmeli ve bu kurallar öncelik sırasına konmalıdır. Kurallar kazanıldıkça yeni kurallar eklenmelidir. Ayrıca empatik tepki vermek, bu süreçte daha da önem kazanmıştır." dedi. 

  Yapılan çevrim içi seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi. Doç. Dr. Serpil ALPTEKİN'e ilgiyle takip edilen programa katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 

Doç. Dr. Serpil ALPTEKİN kimdir?

1996 yılında Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Kırıkkale Mehmet Işıtan Eğitim Uygulama Okulu'nda öğretmen olarak göreve başladı. 1997-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2010 yılında doktorasını bitirdi. 2011 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde yardımcı doçent olarak göreve başladı. 2020 yılında doçentlik ünvanını kazandı. Beceri ve kavram öğretimi, sosyal beceri ve matematik becerilerinin öğretimi ve öğretmen yetiştirme uzmanlık alanları arasındadır. 15 yıldır eğitim uygulama okullarında öğretmenlik uygulaması yürütmektedir.  

Akademik ve İdari Görevler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gelişimsel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür (2014-Devam ediyor)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Üyeliği (2014-2017)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gelişimsel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı (2011-2014)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Bölüm Başkanı (2011-2015)

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.