BATMAN İL MEM ARGE

Okullarda 'Öğrenen Okul Projesi' Hayata Geçirildi

Okullarda 'Öğrenen Okul Projesi' Hayata Geçirildi 
Okullarda 'Öğrenen Okul Projesi' Hayata Geçirildi

 

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan 2023 Batman Eğitim Akademileri iş birliğiyle; Finlandiya, Honk Kong, Japonya ve ABD'de incelemelerde bulunan ve birçok uluslararası/ulusal okullarda proje yürüten Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ akademik rehberliğinde merkez 8(sekiz) okulda uygulamaya geçecek ''Öğrenen Okul Projesi'' başladı.

Proje ile mevcut okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerin niteliğinin artırılması için yapılacak çalışmalarla akademik gelişim süreçleri desteklenecek. Proje Komisyonu üyeleri Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, İl Şube Müdürü Abdurahman KARDAŞ ve 2023 Batman Eğitim Akademileri Koordinatörü Veysi BOZKURT; pilot seçilen okullardaki yönetici ve öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiler. ''Öğrenen Okul Projesi'' kapsamında, yönetici ve öğretmenlere yapılan ihtiyaç analizi verilerine göre atölye çalışmaları, konferanslar, çalıştaylar, paneller ve sempozyumlar düzenlenerek, mesleki gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilere Derinlemesine Öğrenme (Deep Learning) metoduyla, öğrencinin ilgi duyduğu bir alan ve kavram konusunda derinlemesine bilgi edinmeye teşvik edilecek; araştıran, analiz eden, kendini ifade eden bir sürece dahil olunacaklardır. Bir buçuk yıl sürecek projenin dönütlerinin olumlu olması durumunda, il geneli tüm okullarda yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

 

Proje ile ilgili kısa bir değerlendirme konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "İlimizde başlanan 'Öğrenen Okul Projesi'ne katkı sunan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ'ye ve bu çalışmalarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.


PROJELER

 

Projenin Adı

Öğrenen Okul Projesi

Proje Sahibi

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Proje Komisyonu

Mahmut KURTARAN: Batman İl Milli Eğitim Müdürü

Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ: Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi

Hamit AYDIN: Maarif Müfettişleri Koordinatörü

Abdurahman KARDAŞ: İl Şube Müdürü

Veysi BOZKURT: 2023 Batman Eğitim Akademileri Koordinatörü

Projenin Amacı

Yönetici ve öğretmenlere yapılan ihtiyaç analizi verilerine göre atölye çalışmaları, konferanslar, çalıştaylar, paneller ve sempozyumlar düzenlenerek, mesleki gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir.

 

Öğrencilere Derinlemesine Öğrenme (Deep Learning) metoduyla, öğrencinin ilgi duyduğu bir alan ve kavram konusunda derinlemesine bilgi edinmeye teşvik edilecek; araştıran, analiz eden, kendini ifade eden bir sürece dahil olunacaklardır. Velilerle işbirliği yapılacaktır.

Yöntem

Yüz Yüze Eğitimler

    -Konferans,Panel,Çalıştay,Atölye,Seminer vb

Online Eğitimler

Hedef Kitle

Yöneticiler ( 25 kişi)

Öğretmenler (281 kişi)

Öğrenciler (5935 kişi)

Veliler (5935 kişi)

Proje Ortakları

Vakıf Bank İlkokulu 5-54-1600

Yunus Emre İlkokulu 3-23-462

Nurettin Zengi İlokulu 3-26-466

Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu 4-62-916

Cumhuriyet Ortaokulu 4-54-718

Fernas Ortaokulu 3-40-680

Selahattin Eyubi Ortaokulu 3-22-272

Proje Başlama Tarihi

1 Ocak 2020

Proje Bitiş Tarihi

30 Haziran 2021

Tüm İl Geneline Yaygınlaştırma

1 Eylül 2021-....

 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.