BATMAN İL MEM ARGE

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" Projesi Kapsamında Ar-Ge Birimi Ve Meslek Liseleri Buluşmaları Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından başlatılan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri buluşmalarının birincisi gerçekleşti.    


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından başlatılan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri buluşmalarının birincisi gerçekleşti.  Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen program Şube Müdürü Bilge PALA'nın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra eTwinning, Erasmus+, DİKA ve TÜBİTAK İl Koordinatörleri tarafından projeler konusunda öğretmenlere detaylı bilgi verildi.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi ile 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak.

Mesleki ve teknik Anadolu liselerinden belirli kriterlere göre seçilen 1000 okula kapsamlı destek paketi hazırlandı. 81 ilde belirlenen 1000 okulda 618 bin öğrenci eğitim alıyor. Proje kapsamındaki okulların tamamına kütüphane kurulacak ve spor alanları oluşturulacak. Bu okullarda okuyan öğrencilere, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında temel becerilerde destek eğitim hizmeti sunulacak. Bu kapsamda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmet Genel Müdürlüğü bu okullara destek paketleri hazırlayacak.

 Proje kapsamında tüm öğrencilere ilk yardım eğitimi verilecek ve isteyenlere yüzme öğretilecek. Okulların tamamı Anadolu güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile eşleştirilerek ortak kültür, sanat ve spor etkinlikleri yapılacak. Ayrıca proje kapsamında öğrenciler için müze ve ören yerleri ziyaretleri düzenlenecek. Bu okullarda düzenli olarak kariyer günleri etkinlikleriyle eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla öğrencilerin buluşması sağlanacak. 

Okullar arası başarı farkını azaltmak için atılan adımlardan birisini oluşturan bu proje kapsamında Ar-Ge Birimi ve ilimizdeki 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile buluşmalar devam edecek.

 

 

17-11-202017-11-202017-11-202017-11-202017-11-202017-11-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.