BATMAN İL MEM ARGE

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" eTwinning Projesi Kütüphane Açılışı

    5 yıl önce kütüphanesiz okul kalmasın diyerek eTwinning proje platformu sayesinde Kitap Kumbaram projesi hayata geçirildi. Bu yıl projenin adı güncellenerek Kütüphanesiz Okul Kalmasın oldu. Proje sayesinde Türkiye'nin farklı okullarında 8 kütüphane ile çocukların buluşmasına imkan tanınmıştır. Proje ortağı Merve KAYA "9. Kitap Kumbaram Kütüphanesini ise Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokuluna kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız." dedi. Kütüphanede Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gönderilen 4 bin kitap bulunmaktadır. Açılışa Batman Vali Yardımcısı Tuğba POLAT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNLİOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat YAĞMUR, e twinning İl Koordinatörü Nagehan RÜZGAR, Proje Yürütücüsü Gönül KOVAN GÜRAKAN, muhtar, kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.


Bir Kitap da Sizden Olsun Kütüphanesiz Okul Kalmasın

     Kıbrıs Şehitleri Ortaokulunda yürüttüğü projeyle okula verdiği katkıdan mutlu olduğunu dile getiren Merve KAYA "2 yıldır kütüphanesiz okul kalmasın e twinning projesinde aktif olarak yer alıyorum. Yapılan çalışmaların okulumuza da kalıcı bir katkısı olmasını istedim. Proje yürütücümüz Gönül Kovan GÜRAKAN ile görüşerek yeni açacağımız kütüphanenin bizim okulumuz da olmasını istedim. Bu isteğimizi heyecanla Gönül hocamız kabul etti. Hemen çalışmalara başladık Türkiye'nin farklı bölgelerinden kitapları topladık. Okulumuz öğretmenleri ve idarenin desteğiyle Kütüphanede düzenlemeler gerçekleştirerek açılışa hazırlığımızı yaptık. Kıbrıs Şehitleri Ortaokuluna 9. Kütüphanemizi kazandırdık. Öğrencilerimize yeni heyecan ve okuma hevesi edinebilecekleri çok güzel bir ortam oluşturduk. Unutmayalım ki sadece bizim okulun ihtiyacı yok kütüphaneye. Bir Kitap da sizden olsun ve kütüphanesiz okullarımız kalmasın." diye konuştu.

Kütüphanelerimiz Çok Kıymetli

    Batman Vali Yardımcısı Tuğba POLAT "Böyle bir kütüphanenin oluşturulması ve öğrencilerin kullanımına sunulması çok kıymetli bir iş. Projede emeği geçen bütün öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyorum. " dedi. Vali Yardımcısı Kitap kumbarasına kitap atarak kütüphaneye olan desteğini belirtti. Okul Müdürü Tahir GÜLBAĞ "Proje kurucusu Gönül Kovan GÜRAKAN ve proje ortağı Merve KAYA ya okulumuza kütüphane kazandırdığı için teşekkür ederiz. Kütüphane kurulumunda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve sonrasında da açılış için davetimize icabet eden başta Vali Yardımcımız Tuğba POLAT'a, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNLİOĞLU'na, Şube Müdürümüz Murat YAĞMUR'a, Pınar ÇİFTÇİ'ye ve bu önemli günde bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ederiz." diye konuştu. Konuşmaların ardından kurdele kesildi.

16-04-202116-04-202116-04-202116-04-202116-04-202116-04-202116-04-2021

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.