BATMAN İL MEM ARGE

Kozluk İlçesinde eTwinning ve Erasmus+ KA101 Projeleri Atölye Çalışması Yapıldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından Kozluk ilçesindeki gönüllü öğretmenlere yönelik eTwinning ve Erasmus+(KA101) Projeleri atölye çalışması yapıldı.
Kozluk İlçesinde eTwinning ve Erasmus+ KA101 Projeleri Atölye Çalışması Yapıldı

 Kozluk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu ve 29 Ekim Konferans Salonu'nda  gerçekleşen ve iki gün süren "eTwinning ve Erasmus+ Ka101 Projeleri Atölye Çalışması"   ile ilçe  geneli 40 öğretmene eTwinning ve Erasmus+ projeleri hakkında detaylı bilgiler verildi. 

     Atölye çalışmasının birinci gününde öğretmenlere, temel eTwinning bilgileri, eTwinning projesi planlama ve kalite etiketi  konularında uygulamalı eğitimler verildi. İkinci günde ise  Erasmus+ Eğitim-Öğretim Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi (KA101) Projeleri konusunda detaylı bilgi verildi. Atölyeye katılan öğretmenlerimizin edindikleri bilgi ve becerilerini mesleki alanda kullanımlarının sağlanarak mesleki gelişimlerini tamamlamış eğitimciler olarak başta öğrenciler olmak üzere tüm eğitim paydaşlarımıza faydalı olmaları amaçlandı. 

  Atölye çalışmalarına katılan öğretmenleri selamlayarak konuşmasına başlayan Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer TOPRAK, bu tür programların öğretmenlerin mesleki gelişimlerine artı bir değer katacağını söyledi. Eğitimde özellikle son yıllarda gelişim ve dönüşümün hızlı gerçekleştiğine dikkat çeken Ömer TOPRAK bu doğrultuda öğrenciler için meslek algısının da değiştiğini ifade etti. Gönüllülük esasına göre yapılan bu atölye çalışmasına  öğretmenlerimizin yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. İnanıyoruz ki öğretmenlerimizin bu heyecanlı yaklaşımı ilçemizden daha fazla proje üretilmesine ve çok uluslu bir eğitim anlayışına doğru gitmemiz konusunda bizlere yeni bir aşamanın kapısını açacaktır. Değişime ve  gelişmeye dönük çabalarınızla atölyeye  geldiğiniz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum." dedi.

  Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden eTwinning İl Kordinatörü Nagehan RÜZGAR, Kevser SEVİNÇ, Erasmus+ Projeler Sorumlusu Erkan ALKAN ve Sinan ÖNEL'in eğitmen olarak yer aldığı iki günlük atölye çalışması sertifika töreni ile sona erdi.

 

11-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.