BATMAN İL MEM ARGE

"eTwinning Okulu" Başvuru Süreci ile İlgili Çevrim içi Toplantı Yapıldı

Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederek portalde okul isimlerini özel bir alana taşıyan, ilham veren  ve Avrupa düzeyinde eTwinning için rol model olmaya  hak kazanan okullara eTwinning Okulu levhası ve bayrağı verilmektedir. eTwinning okulu daveti alan okullarımıza yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. 


 Çevrim içi olarak yapılan toplantıda eTwinning School başvuru daveti alan okullarımızdan katılımcılara başvuru formunun doldurulması, eSafety Label etiketinin alınması ve okul internet sitesinin düzenlenmesi gibi konularda uygulamalı olarak eğitim verilmiştir. eTwinning Batman İl Koordinatörü Nagehan Rüzgar ve İMKB Belde İlkokulu Müdür Yardımcısı Süleyman Anık'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 

eTwinning Okulu Nedir?

eTwinning Okulları, eTwinning'in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder. eTwinning Okul Etiketi ile, eTwinning; sadece bireysel olarak eTwin'cilerin değil, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir. Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur. Bu bir rekabet değil, bir seviyeden diğerine doğru gerçekleştirilen bir ilerleme sürecidir.

Faydaları nelerdir?

eTwinning Okulları:

Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınırlar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluştururlar.

Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederler ve eTwinning Okulu Etiketlerini tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilirler.

Aşağıdaki alanlarda lider olarak tanınırlar:

Dijital uygulamalar

e-Güvenlik uygulamaları

Pedagojiye Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

Personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi

Personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi

Ödüllü okulların personeli ve müdürleri, özel mesleki gelişim programlarına katılmaya teşvik edilir ve iyi uygulamaları paylaşmak, işbirliği yapmak ve belirli çevrimiçi etkinliklere katılmak için bir eTwinning Grubu'nun parçası olabilirler.

 Detaylı bilgi için: https://www.etwinning.net/tr/pub/benefits/recognition/etwinning-school.htm adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.