BATMAN İL MEM ARGE

Erasmus+ Eğitim-Öğretim Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi (KA101) Projeleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından ilimizdeki gönüllü öğretmenlere yönelik Erasmus+ Eğitim-Öğretim Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi (K101) Projeleri tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.  
Erasmus+ Eğitim-Öğretim Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi (KA101) Projeleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

   Okul Eğitimi Personel Hareketliliği "Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (KA1) altında yer alan bu faaliyet, okul eğitimi personelinin mesleki profillerinin ve yeterliliklerinin geliştirilmesine yöneliktir. Bu alandaki projeler, okul eğitimi personelinin mesleki gelişimini desteklemek, yabancı dil yetkinliğini güçlendirmek, yeterliliklerinin daha iyi tanınmasını sağlamak ve kurumların kapasitesini ve uluslararası boyutunu geliştirmek için yapılan Program Üyesi ülkelerdeki hareketlilik faaliyetlerini kapsamaktadır. Bu kapsamda, hareketlililik faaliyetleri aşağıda sayılan fırsatları sunmaktadır. Bir öğrenme hareketliliği projesi, bu faaliyetlerden birini veya daha fazlasını içerebilir: - Öğretme Görevlendirmesi: Okul eğitim personelinin Program Üyesi ülkelerde yerleşik ortak bir okulda öğretmenlik yapması. - Yapılandırılmış Kurslar ya da Eğitim Faaliyetleri: Okul eğitim personelinin Program Üyesi ülkelerde sunulan mesleki gelişimine yönelik yapılandırılmış bir kursa ya da eğitim faaliyetine katılması. - İşbaşı izleme: Okul eğitim personelinin Program Üyesi ülkelerde yerleşik ortak bir okulda ya da okul eğitimi ile ilgili faaliyet gösteren bir kuruluşta işbaşı izleme ya da gözlem ziyareti yapması." Detaylı bilgi için: https://www.ua.gov.tr/programlar/firsatlar/ka1-ka101-ogrenme-hareketliligi-icin-ulke-merkezli-firsatlar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

     Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden Erasmus+ Projeler Sorumlusu Erkan ALKAN tarafından verilen eğitimde Erasmus+ Ka101 Projeleri başvuru süreci için detaylı bilgi verildi. Aynı zamanda iyi proje örneklerinin gösterildiği eğitim, katılan öğretmenlerimize Katılım Sertifikaları verilmesiyle sona erdi. Eğitmenimiz Erkan ALKAN'a ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

 

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.