BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Haftalık olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Techno-Psycho Effect" projesi yer alıyor.   
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

   İlimizden Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neslihan Gökkaya Babacan'ın kurucu ortağı olduğu Techno-Psycho Effect eTwinning projesinde Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, İtalya, Portekiz, Ukrayna ve Romanya'dan 17 ortak okul yer almaktadır. Proje Aralık ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir. 

   Projenin konusu başta  teknoloji bağımlılığı ve bunlarla mücadele yöntemleri olmak üzere teknolojinin yanlış kullanımından doğabilecek psikolojik etkileri ele almaktadır. Proje öğrencileri, velileri ve çevreyi  bu konularda bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. 

   Nisan ayında sonlandırılması planlanan projede öğrenciler planlanan birçok çalışmaları gerçekleştirmişlerdir ve etkinliklere her hafta düzenli olarak devam etmektedirler. Aralık ayında, tanışma etkinlikleri, logo, slogan, poster çalışmaları gerçekleştirilirken; Ocak ayı boyunca düzenlenen "Sunday Techno Day" etkinliklerinde ortak çalışmalar yapılmış, eğlenceli ve öğretici oyunlar oynanmış, uzman konuk misafir edilmiştir.

   Ayrıca İngilizce yürütülen proje öğrencilerin farklı kültürleri tanımasına ve dil gelişimine de katkıda bulunurken; her çalışmada farklı bir Web 2.0 aracı kullanarak bilişim teknolojileri konusunda da  farklı araçları öğrenmelerini sağlamaktadır. 

 Proje çalışmalarından bir kısmını instagram hesabından da takip edebilirsiniz.  

https://www.instagram.com/techno.psycho.effect/

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.