BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "PULSE: Pursuing Learning Sequences in Media Literacy and Disinformation" projesi yer alıyor.  
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

    Kuruculuğunu Batman Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Murat ÇELİK'in  ve İtalya'dan Carmelita IUVARA'nın yaptığı, ayrıca Batman Gültepe Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kevser SEVİNÇ ve Manisa Bilim ve Sanat Merkezinden Selçuk GÜRLEKOĞLU'nun da ortakları arasında yer aldığı PULSE: Pursuing Learning Sequences in Media Literacy and Disinformation  projesi ile öğrenciler hem medya okuryazarlığını hem de İngilizceyi uygulamalı olarak ve etkileşimli bir şekilde öğreniyorlar. Projede Türkiye ve İtalya'dan toplam 4 öğretmen ve 35 öğrenci yer almaktadır.

    PULSE projesi bu senenin eTwinning teması olan Medya okuryazarlığı ve dezenformasyon üzerine ortak çalıştay ve konferanslar yapılması üzerine inşa edilmiştir. Her etkinlik için öğrenciler farklı işbirlikçi ve yaratıcı web 2.0 araçları kullanarak üretim içerisindedir. Ayrıca proje dili İngilizce olduğu için öğrenciler bütün süreç boyunca İngilizce kullanmaktadır.

   Böylece öğrenciler teknoloji yardımıyla hem Medya okuryazarlığı ve dezenformasyon becerilerini geliştirirken diğer yandan bu alanda İngilizce terminolojisine de hakim oluyorlar. Üstelik öğrenciler farklı okullardan öğrencilerle dijital ortamda görüşerek iş birliği yaparak sosyalleşiyorlar.

   Proje kurucusu Murat ÇELİK'e, ilimizden projenin ortağı olan Kevser SEVİNÇ'e ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

 

 

 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.