BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "Öğren, Öğret, Uygula, Kurtul" projesi yer alıyor.  
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

    Hemen hemen her yerde gün içerisinde fark ettiğimiz ya da fark etmediğimiz doğal afetler oluyor. Bu afetlerin şiddetinin büyüklüğü ne denli olursa olsun öncesinde gerekli önlemler alınmalı ve en kısa zamanda iyileştirmeler yapılmalıdır. Depremin, Yangının, Selin giderek arttığı şu zamanlarda çocuklar bu durumdan nasıl etkileniyor? Okul öncesi dönemde bu konuda ne kadar farkındalık ve algı geliştirebiliriz? Çocuklara doğa olayları nasıl anlatılmalı? En az zararla nasıl atlatabiliriz?

   Kurucuları Batman Merkez Çamlıtepe Anaokulu Öğretmeni Keriman KÖKTEN EVCEN ve Kocaeli Körfez Özel Rengin Anaokulu Öğretmeni Ece LENÇPER olan ÖĞREN, ÖĞRET, UYGULA, KURTUL Projesinin Konya, Şırnak, Kocaelinden katılan 7 ortağı vardır.

  Okul öncesi dönem çocukların doğal afetlere ilişkin bilgi ve farkındalıklarını artırarak, çocukların bu korkuyla yüzleşip gerekli önlemler alındığı takdirde çok az zararla bu doğal afeti atlatabileceklerini öğrenmeleri yönünde çalışmalar yapılacaktır

BEKLENEN SONUÇLAR

Farklı bölgelerdeki öğrencilerle iletişim kurmaları.

Deprem, Yangın, sel konusunda çocukların ve ailelerin bilinçlenmesi.

Duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri.

Travma yaşanabilecek olası durumları en iyi şekilde atlatabilmeleri.

Çevrelerini bilinçlendirmeleri."  

 Proje kurucusu Keriman KÖKTEN EVCEN ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.  

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.