BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "iLearn Science" projesi yer alıyor.  
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

     Oyun oynamak her yaş grubu için eğlenceli bir aktivitedir ve internetin kullanımının dünyanın her yerinde yaygınlaşmasıyla birlikte günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. 2020 yılında meydana gelen Pandemi nedeniyle de geleneksel oyunlar yerini dijital oyunlara bırakmıştır. İyi tasarlanmış oyunlar öğrenciler için bir motivasyon kaynağıdır aynı zamanda. Bu sebeple eğitimde oyunlaştırma kavramı son zamanlarda eğitimcilerin ve araştırmacıların ilgisini çekmeye başlamıştır.

     iLearn Science eTwinning projesi uzaktan eğitim sürecinde öğrencileri motive ederek, akranlarıyla işbirlikçi çalışmalar yapmalarını sağlayarak, içerik üretmelerini isteyerek bu süreçte karşılaşacakları psikolojik problemlerle başa çıkmaları amacıyla oyunlaştırma yöntemini araç olarak kullanmıştır. Kuruculuğunu Batman Fen Lisesi (Türkiye) İngilizce öğretmeni Selen Soylu ve Lyceè Polyvalent Louise Michel, Gisors Lisesi (Fransa) Fen bilimleri öğretmeni Cathy Angibaud üstlenmiştir ve proje ortağı okul olarak da 2nd GEL Ierapetra Lisesi'nden (Yunanistan) Fen Bilimleri öğretmeni Maria Koufaki birlikte yürütmektedirler.

    Projeye dâhil olan öğrenciler, bu proje ile Kimya ve Fizik gibi derslere olan ilgiyi arttırmak için uluslararası takımlar kurarak çeşitli web 2.0 araçlarıyla içerikler üreteceklerdir. Proje sonunda ortak ülkeler ile geliştirdikleri bu oyunları e-book haline getirip bir öğretim materyali elde edeceklerdir. Proje kurucusu Selen SOYLU'ya ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.