BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "Enjoyable Language Teaching (ELT) " projesi yer alıyor.  
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

 Kuruculuğunu Batman Gültepe Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kevser SEVİNÇ ve İspanya Barselona Escola Pompeu Fabra Yabancı Dil Öğretmeni Aitana SEREROLS'un yaptığı, ayrıca Batman Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Murat Çelik'in de ortakları arasında yer aldığı Enjoyable Language Teaching (ELT) projesi ile öğrenciler hem eğleniyor hem de İngilizceyi etkileşimli bir şekilde öğreniyorlar. Projede İspanya, Fransa, Azerbaycan, Romanya, Türkiye, Arnavutluk, Gürcistan ve İtalya'dan toplam 26 ortak öğretmen bulunmaktadır.

  İngilizce, yeni şeyler kullanarak ve yaratarak öğrenilir. En kalıcı bilgi, deneyim yoluyla öğrenilen bilgidir. Bu fikir ile bu proje, öğrencilerin dört temel beceride kendi materyalleri aracılığıyla İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Her beceri için öğrenciler farklı işbirlikçi ve yaratıcı web 2.0 araçları kullanarak öğrendiklerini pekiştirmektedirler.

   Böylece öğrenciler teknoloji yardımıyla hem İngilizce öğreniyorlar hem de pratik yapıyorlar. Ayrıca dijital beceriler kazanıyorlar. Farklı okullardan öğrencilerle dijital ortamda görüşerek iş birliği yaparak sosyalleşiyorlar.

   Proje kurucusu Kevser SEVİNÇ'e, ilimizden projenin ortağı olan Murat ÇELİK'e ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

19-12-2020

19-12-202019-12-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.