BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "GELENEKTEN GELECEĞE (FROM TRADITION TO THE FUTURE)"  projesi yer alıyor.   
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

   Kuruculuğunu ilimizden Toki Kazım Karabekir İlkokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nursema Nergiz KARA ve Demiryol İlkokulu Sınıf Öğretmeni Enes BULUT'un yaptığı "Gelenekten Geleceğe (From Tradition to the Future)" projesinde 10 farklı ili temsilen 10 Türk ortak ve 1 Azeri ortak bulunmaktadır. İstanbul, Bursa, Muğla , Konya, Adana, Gaziantep, Batman(2), Van, Trabzon ve Lenkeran illerinden ortakların katılımı ile yürütülen proje ile öğrenciler geleneklerimizden olan yöresel kıyafetlerimizi, yöresel yemeklerimizi, yöresel türkülerimizi, yöresel efsanelerimizi ve hikâyelerimizi, tarihi mekânlarımızı, halk oyunlarımızı, yöresel çocuk oyunlarımızı ve yöresel ürünlerimizi geleceğimize yani öğrencilerimize ve çevremizdeki diğer insanlara aktarıp, onlara bunun önemini hatırlatmış olacaklar.

  Gelenekten Geleceğe / From Tradition To The Future proje ekibi geleneklerini önemseyip buna sahip çıkan ve bunu diğer nesillere aktarmak için istekli olan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Ayrıca proje; teknolojiyi amaçsızca kullanabilen yeni nesle, teknolojinin ve geleneklerimizin harmanlandığı yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir. Proje kurucuları Nursema Nergiz KARA ile Enes BULUT öğretmenlerimize ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.  

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.