BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  "Human Odyssey, The Path To Existentialism (HOPE)"  projesi yer alıyor.   
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

   Giderek dijitalleşen bir dünyada yaşıyoruz ve insanlar olarak sağlıklı bir refahı sürdürmemiz gerekiyor. İnsanlar olarak doğal dünyadaki rolümüz nedir? İnsanlığımızın beklentilerini nasıl karşılayabiliriz?
   Kurucuları Batman Fatma Aliye Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Zehra KAYAALP ve Polony Escola Secundaria D. Dinis, Coimbra okulundan Maria de Lurdes Lourerio olan projede öğrenciler, kimlik (insan), aşk, yaşam, özgürlük, mutluluk, ölüm, kaygı, anlam arayışı, umut gibi kavramları keşfedecekler.

  4 Türk ve 8 yabancı (Batman, Gaziantep, Polonya, Ukrayna, Yunanistan, Romanya, Arnavutluk, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti) ortaklı 3 bölümlük eTwinning projesinin ilk bölümünde Homer'in Odyssey kitabı okunup ilgili aktiviteler yapılacaktır. İkinci bölümde ise öğrenciler kimlik, hayat, sevme; üçüncü bölümde ise kaygı, ölüm, anlam arayışı ve umut üzerine çalışacaklardır.

  Proje öğrencilerin bir yaşam felsefesi geliştirmelerini ve insan doğasına yolculuğun ve kendini gerçekleştirmenin önemini anlamalarını amaçlamaktadır. Bunlara ek olarak, projede öğrenciler İngilizce ve BİT becerilerini geliştirecek ve takım çalışması, iletişim, estetik zevk, karar verme, yaratıcı düşünme, problem çözme vb. becerilerini de geliştireceklerdir.

  Proje kurucusu Zehra KAYAALP öğretmenimize ve tüm proje ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

14-11-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.