BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak yayınlayacağımız eTwinning projelerimizde bu hafta  ÇOCUK OYUNU (KID GAME)  projesi yer alıyor. 
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

İlimizden TOKİ Kazım Karabekir İlkokulu Sınıf Öğretmeni Havva COŞGUN'un ortağı olduğu Çocuk Oyunu (Kid Game) projesinde Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Kuzey Makedonya, Polonya, Romanya ve Türkiye'den toplam 35 ortak yer alıyor.  Oyun çocuğun doğumundan başlayarak onu hayata hazırlayan kuralları tecrübe etmesini, hayatı öğrenmesini sağlayan bir etkinliktir. Bu kapsamda proje farklı kültürlerdeki oyunları, akıl ve zekâ oyunlarını, derslerinde oyunla öğretim tekniklerini kullanarak çocuk için vazgeçilmez olan oyunu,  yaparak yaşayarak ve dokunarak, oyun kurmalarını sağlayarak sosyalleşmelerini, sorumluluk almalarını ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi ve dersleri eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.
Projenin diğer hedefleri;

1. Derslere ve okula karşı olumlu tutumlar geliştirerek, öğrenme süreçlerini eğlenceli ve kolay yapabilmek
2. Öğrencilerin bedensel, sosyal, zihinsel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayabilmek,
3. Dikkat ve hafıza becerilerini arttırarak, problem çözme yeteneklerini, öz güvenlerini geliştirerek sorumluluk almalarını sağlamak,
4. Kültürler arsındaki oyunları öğrenmek,
5. Yaratıcılıklarını ve hayal dünyalarını geliştirmek,
6. Zekâ oyunlarının öğrenilmesini sağlamak.
7. Bilgisayar okur, yazarı olmalarını sağlamak,
8. Arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek,
9. 21.yy becerilerinin gelişmesini sağlayarak kodlama web 2 araçları ile oyun oynamak.


Projeye Batman'dan katılan Havva COŞGUN öğretmenimize ve tüm proje ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

29-10-202029-10-202029-10-2020

 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.