BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Our Stem- Based, Back To Nature" projesi yer alıyor.                
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Our Stem- Based, Back To Nature eTwinning Project

 

   İlimiz Borsa İstanbul Belde İlkokulu Müdür Yardımcısı Süleyman ANIK'ın kurucu ortağı olduğu "Our Stem- Based, Back To Nature" eTwinning projesinde Türkiye, Azerbaycan, İtalya, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan  ve Ukranya 'dan 23 ortak okul yer almaktadır. Proje Ekim ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir. 

   Projenin konusu Dünya nüfusunun artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi nedeni ile her geçen gün doğal kaynaklarımız azalmaktadır. Bununla birlikte içinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan küresel ısınma ve buna bağlı olarak gelişen küresel iklim değişikliğinin farkına varıp doğa dostu alışkanlıklar kazandırma ve doğal kaynakların verimli olarak kullanılması konusunda adımlar atarak, hem doğayı, hem kaynakları korumak, enerji tasrrufu sağlamak, atık miktarını azaltmak  vs... Etkinliklerin yanı sıra çere kirliliğini azaltmak amacıyla atık malzemeleri geri dönüştüreceğimiz etkinlikler ile çevre bilinci farkındalığı konularında tüm paydaşları bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. 

  Ocak-2022 ayında sonlandırılması planlanan projede öğrenciler planlanan birçok çalışmaları gerçekleştirmişlerdir ve etkinliklere her hafta düzenli olarak devam etmektedirler.   Ayrıca İngilizce yürütülen proje öğrencilerin farklı kültürleri tanımasına ve dil gelişimine de katkıda bulunurken; her çalışmada farklı bir Web 2.0 aracı kullanarak bilişim teknolojileri konusunda da  farklı araçları öğrenmelerini sağlamaktadır. 

 Proje çalışmalarını aşağıdaki sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

http://ourstembasedbacktonature.blogspot.com/

https://www.facebook.com/groups/651556119180440/?ref=share

https://instagram.com/natur_e5969?utm_medium=copy_link

 

Proje kurucusu Süleyman ANIK ve proje ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. 

01-01-202201-01-202201-01-202201-01-2022

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.