BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "MESLEĞİM VE EVRENSELLİĞİ  MY PROFESSION AND ITS UNIVERSALITY" projesi yer alıyor.          
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

MESLEĞİM VE EVRENSELLİĞİ  

MY PROFESSION AND ITS UNIVERSALITY

      Bilindiği gibi dünyada evrensel dil İngilizce kabul edilmekte ve herhangi bir konuda evrensel bir literatür taraması yapmak istediğimizde bu dile hakimiyetimiz başarımızla doğru orantılıdır. Bu düşünceden yola çıkarak, meslek liselerinde okuyan öğrencilerin eğitim gördükleri alanlarda kendilerini geliştirebilmelerinin önünü açmak için İngilizce konusunda alanlarına yönelik bazı temel kelime, cümlecik vb. hakim olmaları gerektiği fikri ile proje başlatılmıştır. 

       Belirli bir noktaya odaklanabilmek adına okullarımızda öğrencilerimizin meslek alanlarıyla ilgili İngilizce kelimeler ve onların gerçek anlamları üzerine dayalı bir proje yürüttük. Bunun yanı sıra meslek alanlarında kullanılan yaygın İngilizce terimlerin tespiti ve diğer okullarla paylaşılması üzerinde de durduk. Proje final ürünü olarak alanlardaki terimlerin İngilizce sözlüğü storyjumper web2.0 aracı ile yapılmıştır.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.