BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "Drama Atölyem" projesi yer alıyor.    
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Drama Atölyem Projesi

Kuruculuğunu Batman Yunus Emre İlkokulu Öğretmenlerinden Binali Sever ve Trabzon Zehra Kitapçıoğlu İlkokulu öğretmenlerinden Zeki KÜÇÜK'ün yaptığı proje ülkemizden 9 ve Sırbistan'dan 1 okul ile yürütülmektedir.

Bu proje ile; 6-11 yaş aralığındaki öğrenciler arasında öğrenme güçlükleri, akranlar arası iletişim, sosyal beceri ve kişisel niteliklerin gelişimi açısından dezavantajları en aza indirmek amaçlanmaktadır. Bu amaç ile farklı sınıf düzeyinde yer alan öğrencilerin farklı gereksinimlerine, onların eğitime, kültüre ve topluma katılımını artırarak ve eğitim sisteminin içindeki ayrımcılığı azaltarak sınıf içerisinde yer alan dezavantajlı öğrencilerin (yaratıcı) drama etkinlikleriyle eğitim öğretim sürecine aktif olarak katılmaları sağlanacaktır. Ayrıca bu proje ile öğrencilere bilişim teknolojilerinin kullanımını da kazandırmak da amaçlanmaktadır. 

    Binali SEVER ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.