BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "Oyuncağımın Masalları" projesi yer alıyor.
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

    Batman Halide Edip Adıvar Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Seher ÖZBEK' in ortak okul olarak yürüttüğü bu projede Büşra Emek( Eskişehir),  Çiğdem Çakır Özkan( Eskişehir), Derya Bedir Ersoy(Çanakkale), Hümeyra Arslan( Ankara), Merve Demir(Ankara), Nevin Yıldırım( Eskişehir), Tarife Gülhan( Zonguldak), Yeşim Öztaş ( Konya) olmak üzere 6 farklı şehir ve okuldan 9 öğretmen işbirliği içerisinde "Oyuncağımın Masalları" projesini  yürütmektedir. Proje 5 yaş grubu okul öncesi öğrencilerini kapsamaktadır.

    Yıllardır süregelen ve kuşaktan kuşağa aktarılan kültürümüzün en önemli ögesi olan masallarımızdan en az faydalanan bir nesille karşı karşıyayız. Bu nedenle çocuklarımızın masallarımızla yeniden buluşması ve Anadolu geleneklerini tanımaları,  Anadolu masallarını dinlemeleri ve öğrenmeleri adına geliştirilen bu proje ile çocukların kendilerini en iyi ifade etme şekli olan oyun ve oyuncaklarla masalları bütünleştirerek onların masallarla bir araya gelmelerini, eğlenmelerini, hoşça vakit geçirmelerini isteyen proje ekibi bu yönde uygulamalar gerçekleştirmektedir. Günümüz çocuklarının sosyal medya ve bilgisayardan uzaklaşarak canlı bir iletişim kurmalarını sağlama, masal kahramanı ve masaldaki olaylar ile hayal güçlerini destekleme, kültürümüzün önemli değerlerini masallar ile aktarma gibi birçok özellik bu proje sayesinde çocukların gelişimine katkıda bulunacaktır.  Bu proje salgın sebebiyle evlerinde daha fazla vakit geçiren çocuklara Anadolu Masallarını gerek kendi yaptığı oyuncağıyla gerek en sevdiği oyuncağıyla anlatarak bütünleştirilmiş etkinliklerle hayal dünyalarını hareketlendirmeyi amaçlayan proje ekibi; çeşitli web 2. 0 araçlarını da kullanarak çeşitli etkinliklere yer vermişlerdir.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

TwinSpace: https://twinspace.etwinning.net/159265/home

Blog: https://oyuncagiminmasallari.blogspot.com/

İnstagram:  https://instagram.com/oyun_masal?utm_medium=copy_link

Facebook: https://www.facebook.com/groups/5818245098193003/?ref=share&exp=e8c2

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.