BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "WateRangers" projesi yer alıyor.    
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

WateRangers

      Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Fikret OKALİN'in ortak okul olarak yürüttüğü WateRangers projesi ülkemizden 8, yurtdışından da 2 okul ile birlikte yürütülmektedir. Proje Ocak 2021'den bu yana devam etmektedir. Proje 13-15 yaş arası lise öğrencilerini kapsamaktadır.

    Kentleşme ile birlikte ortaya çıkan nüfus artışı, yanlış tarımsal uygulamalar, artan endüstrileşme ve tüm dünyayı etkileyen salgın hastalıklar gibi nedenlerle su ihtiyacı ve atık su miktarı giderek artmakta, su kaynakları ise zamanla azalmaktadır. Bu durum sınırlı kaynakları maksimum verimlilikle kullanmamızı gerektirmektedir. Dolayısıyla proje ekibi bu konuda her bireyin üzerine bir sorumluluk düştüğünü düşünüyor. Proje sürecinde çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak öğrencilerde su bilinci oluşturmak için çalışmaktadırlar.

    Fikret OKALİN ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.