BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "1 WORLD SOLUTION TO 4 GLOBAL PROBLEMS (4 KÜRESEL SORUNA 1 DÜNYA ÇÖZÜM)" projesi yer alıyor.  
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

       Gültepe Anaokulu Okul Öncesi öğretmenlerinden Yağmur Deniz Özen Ertekin'in kurucusu olduğu ve öğrencileriyle birlikte yürüttüğü bu projede, Türkiye'den 5  ve Letonya'dan bir ortağı bulunmakta olup, kurucu ortağı İzmir'den Başak Şen'dir. Leton Ortağı ise Jelena Miropolska , Samsun Ortağı Merve Ergüden , Tokat ortağı Sümeyye Karataş ,İzmir ortağı Çiler Tokkal , Ordu ortağı Elif Türkmenoğlu Usta'dır. Proje, Türkiye ve Letonya işbirliği ile Batman ,İzmir ,Samsun,Tokat, Ordu ve Daugavpils şehirlerindeki okul öncesi öğretmenleri ve öğrencilerinin işbirlikçi çalışmalarıyla gerçekleşen ; çevreye olan duyarlılığın artması amacıyla  ; geri dönüşümle, su tasarrufuyla, nesli tükenen hayvanları korumayla,  dünyamızın bozulan ekolojik dengesine yeniden kavuşmasını hedeflemekte  ve bununla ilgili etkinlikleri içermektedir.

     Çocukların okul öncesi dönemde oluşturacakları çevre bilinci ; gençlik ,yetişkinlik dönemlerinde çevreye olan katkılarını arttıracaktır. Bu nedenle amaç ; bilinçlerinin şekillendiği bu evrede , birer eko çocuk olmalarını sağlamaktır. Yapılan bu projeyle , çevresini temiz tutan , onu koruyan bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

   Aynı zamanda farklı kültürler ve geleneklerle tanışıp , kendi şehrimiz olan Batman'ın ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak diğer hedeflerdendir. Bu hedefleri gerçekleştirirken , çocukların eğlenerek öğreneceği  kukla yapımı , akrostiş oluşturma, slogan hazırlama, deney yapma  gibi etkili yöntemler kullanmak planlanıyor ve bu proje sonunda ortak ürünler oluşturmak hedeflenmektedir.

Proje Ocak ayında başlamış olup , Mayıs ayında sona erecektir.

 

Proje ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki linklerdedir

Web sitesi :    https://1wst4gp.wordpress.com/

Blog : https://1wst4gp.blogspot.com/

Twinspace :    https://twinspace.etwinning.net/148823/home

Yağmur Deniz Özen Ertekin ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz. 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.