BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bugün  "Güvenli Medyam" projesi yer alıyor.                   
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

   Batman 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Filiz ÖRNEK in kurucu ortağı olduğu Türkiye'den 8 Ortağın yer aldığı "Güvenli Medyam" isimli ulusal eTwinning  projesi Ocak 2021 tarihi ile başlamıştır.

 Güvenli Medyam Projesi ile; günümüz çocukları medyanın, teknolojinin içine doğmaktadırlar. Bu medya araçlarıyla sürekli etkileşimde olduklarından dolayı olumlu veya olumsuz birçok mesaja maruz kalabilmektedirler. Çocuklar maruz kaldıkları bu bilgileri doğrudan, sorgulamadan zihinlerine alabilmektedir. Proje ortakları okul öncesi öğretmenleri olarak bu medya araçlarına yasaklar, kısıtlamalar koymak yerine medya kullanımıyla ilgili bilinçlendirme ve doğru yönlendirmeler yaparak çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilmeyi, aktif ve sorgulayan, maruz kalınan mesajlar karşısında eleştirel bir bakış açısı edinen, mesajları doğru bir şekilde süzgeçten geçiren bireyleri yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

  Proje Kurucuları  Batmandan Filiz ÖRNEK ve 16 Mayıs İlkokulundan Neslihan TAŞ'tır.Proje 4-6 yaş çocuklarına yönelik olup Mayıs 2021 de son bulacaktır.

Proje ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Twinspace: https://twinspace.etwinning.net/151725/home

  Proje Kurucuları Filiz ÖRNEK'e, Neslihan TAŞ'a ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.