BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Haftalık olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "Puppet Fest (Kukla Festivali)" projesi yer alıyor.                   
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

  Batman Beşiri Nasreddin Hoca Anaokulu Müdürü Metin AVŞAR ve Yağmur Anaokulu Müdür Yardımcısı Derya ARPACIK ın kuruculuğunu yaptığı 'Puppet Fest( Kukla Festivali)' Projesi 4-11 yaş öğrencilerini kapsamaktadır. Türkiye, Romanya, Ukrayna, Polonya, Ermenistan ve Bulgaristan ülkelerinin katılımıyla uluslar arası bir projedir. 18 ortakla yürütülen proje Şubat ayında başlamış olup Mayıs ayında sona erecektir.

  Kuklalarla öğrencilerin sohbete katılımını ve dil gelişimlerini desteklemekte önemli bir etkiye sahiptir. Kuklalarla çocukların kendilerini daha rahat ifade edecekleri bir ortam yaratmayı ve onların sosyal, duygusal ve dil gelişimlerinde önemli bir etkiye sahip olacağını amaçlamaktadır. Kuklalarla daha çok duyuya hitap edilebiliyor. Bu da çocukların öğrenmelerini hem zevkli hem de kolay hale getiriyor. Projenin en temel hedefi çocukların dil becerilerini geliştirirken doğaya karşı da sorumluluk kazanmalarıdır. Çocuklarda yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerine, ayrıca; atık materyalleri kullanarak yaratıcı düşünme ve girişimcilik becerilerine katkı sağlamayı amaç edinmektedir. Etkili bir öğrenme ortamı oluşturmayı sağlamaktadır. Ses tonunu ve beden dilini doğru kullanmasına ve çocuğun sosyalleşmesinde de büyük bir paya sahiptir.

   Proje kurucuları Derya ARPACIK ve Metin AVŞAR'a ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.