BATMAN İL MEM ARGE

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

Haftalık olarak yayınladığımız eTwinning projelerimizde bu hafta "ME, MY FAMILY AND MY CITY" projesi yer alıyor.             
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi eTwinning Proje Tanıtımı

    Kültür İlkokulu İngilizce öğretmenlerinden Pakize KOCA ve öğrencileri ; Türkiye'den dokuz ortağı ve dünyanın farklı ülkelerinden yabancı ortaklarıyla beraber "Me, My Family and My City" isimli eTwinning projesi yapmaya başlamışlardır. Proje kurucuları İstanbul'dan Yeliz BOSTAN ve İspanya'dan Susana Mendes'tir.

    Bu projeyle ; şehrimizin / ülkemizin kültürünün ve tarihinin, korunması ve yayılması için gelenek ve göreneklerini anlatmaya çalışacağız. Bu şekilde, yerel mirasla ilgili bilgileri derinleştirmeyi ve yerel geleneklerin korunması ve değerlendirilmesine yönelik aidiyet duygusunu uyandırmayı amaçlıyoruz. Proje, kişisel ve aile kimliğini oluşturmaya odaklanan faaliyetlerin zamanla daha kapsamlı hale gelmesiyle başlar. Böylelikle 7-11 yaş grubundaki öğrencilerin farklı ülkelerdeki kültürel mirasları hakkındaki bilgilerini derinleştirmeyi, bu farklı kültürlerin tanınmasını ve bunun için köprü kurmayı hedefliyorlar.

    Proje sayesinde hem farklı kültürleri ve gelenekleri tanıyacaklar, hem de kendi şehrimiz olan Batman'ı ve bölgemiz olan Güneydoğu Anadolu Bölgesini tanıtacaklar Proje ekimde başladı ve mayıs ayında sona erecektir.

Proje ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki linkleri tıklayarak öğrenebilirsiniz. Facebook sayfasına üye olabilir ve proje aşamalarını yakından takip edebilirsiniz.

Facebook :  https://www.facebook.com/groups/983802592096902/

Twinspace:   https://twinspace.etwinning.net/116803

 Pakize KOCA ve tüm proje ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.