BATMAN İL MEM ARGE

'Başımıza İcat Çıkaran Çocuklar ve Gençler' konulu konferans çevrim içi olarak verildi.

'2023 Batman Eğitim Akademileri' kapsamında uzaktan ve yüz yüze eğitim sürecinde öğretmenlerimizin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yürütülen Öğretmen Akademisi sayesinde, öğretmenlerimiz alanlarında uzman akademisyen ve yazarlarla bir araya getiriliyor. 
'Başımıza İcat Çıkaran Çocuklar ve Gençler' konulu konferans çevrim içi olarak verildi.

 

      '2023 Batman Eğitim Akademileri' bünyesinde yer alan 'Öğretmen Akademisi' kapsamında ilimiz genelindeki öğretmenlere yönelik "Başımıza İcat Çıkaran Çocuklar ve Gençler"  konulu konferans, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı'nda akademisyen olarak görev yapan ve MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz tarafından canlı video konferans yöntemiyle verildi. Prof. Dr. Mustafa Yavuz, küçük yaşlarda çocukları tanımanın ve yönlendirmenin önemine değinerek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Eğitimin günü yakalama görevi var. İnsan, önce kendini tanımalı. Bu da en güzel küçük yaşlarda keşfedilir. Öğrenciler doğru ve zenginleştirilmiş ortamlarla karşılaştırıldığında yaratıcı ve yenilikçi olabilirler. Liderliği öğrencilerimize bırakıp takım çalışmasını öğretmeliyiz. Küresel bakış açısı geliştirip küresel düzeyde bir değer üretirsek millî fayda elde edebiliriz."
       İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İshak Büyükkaya da dinleyiciler olarak çok faydalı bir program geçirdiklerini söyleyerek MEB Bakan Danışmanımız Prof. Dr. Mustafa Yavuz'a ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Yapılan video konferans soru-cevap bölümüyle sona erdi. Prof. Dr. Mustafa Yavuz'a öğretmen ve idareciler tarafından ilgiyle takip edilen bu programa katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

29-10-202029-10-202029-10-2020

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.