BATMAN İL MEM ARGE

3 KUMBARA FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİM PROGRAMI

3 KUMBARA FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİM PROGRAMI:     Doğuş Grubu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği ve Para Durumu tarafından yürütülen ‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’ Türkiye’nin dört bir yanında eğitimler veriyor. Çocuklara para yönetimini öğreten bu program ile 500 bin öğrenci 2017 sonuna kadar finansal okuryazar olacak.
3 KUMBARA FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİM PROGRAMI

Doğuş Grubu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği ve Para Durumu tarafından yürütülen ‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’ Türkiye’nin dört bir yanında eğitimler veriyor. Çocuklara para yönetimini öğreten bu program ile 500 bin öğrenci 2017 sonuna kadar finansal okuryazar olacak.

 

 

Bu projenin amacı, Türkiye’de ‘FİNANSAL OKURYAZARLIK’ bilincini arttırmaktır. İlkokul 4.sınıf öğrencilerinin harçlıklarını yönetebilmeleri için bilinç oluşturmak, paranın amaç değil araç olduğunu öğretmektedir. Öğrencilerin hayallerini hedefe, hedeflerini plana dönüştürebilmeleri, istek, ihtiyaç, birikim, tasarruf gibi kavramları öğrenmeleri ve bütçe yapabilmelerini sağlamaktır. Kumbara demek bir amaç doğrultusunda para biriktirilen yer demektir.  Bu düşünceden hareketle çocukların harçlığını yönetebilmesi ve para konusunda doğru alışkanlıklar edinebilmeleri için birikim, paylaşım ve harcama kumbaralarıyla 3 Kumbara devri başlatılmıştır.Bu kapsamda Batman’da gerçekleştirilen sınıf içi eğitimlerinde 13 okulda 5448 4. sınıf öğrencisine ulaşılmıştır

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.