BATMAN İL MEM ARGE

"13 İl 1000 eTwinner" Çevrimiçi eTwinning Çalıştayı Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde kurularak eTwining Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında eTwining projesi yürütmek isteyen öğretmenlere rehberlik etmek amacıyla eTwining Çalıştayı düzenleniyor.


  eTwining projelerinin nicelik ve niteliğini arttırmak amacıyla eTwinning İl Koordinatörümüz Nagehan RÜZGAR'ın da yer aldığı, 13 ilimizden (Amasya - Antalya - Balıkesir - Batman - Bilecik - Bursa - Çankırı - Eskişehir - Isparta - İstanbul Anadolu - İstanbul Avrupa - Kocaeli - Yalova - Yozgat) 14 il koordinatörünün planlamaları sonucunda, 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde eTwinning projelerinin niteliklerinin artırılmasına yönelik "eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı" gerçekleştirilecek.

  Özellikle eTwinning programına yeni katılmış ve henüz bir proje yapmamış öğretmenlerimize gerek proje yazma yöntem ve teknikleri gerekse nitelikli proje yazma konularında destek sağlanması hedeflendi. Bu kapsamda, çevrimiçi eğitim aracı üzerinden 88 farklı odada 845 katılımcıya 176 eğitimcimizin desteği ile gerçekleştirilecek olan çalıştay iki gün sürecek.

  Çalıştayın açılış programına Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Böcük, 13 İl Millî Eğitim Müdürü ve Ulusal Destek Servisi Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer katılacak. Ulusal Destek Servisi uzmanlarının teknik destek sağlayacağı çalıştay sürecinde proje yazma uygulamaları gerçekleştirilecek.

  İlimizden 200 öğretmenimizin anket formunda beyan ettikleri bilgiler doğrultusunda, eTwinning programına kayıtlı olan, daha eTwinning projesi yapmamış, farklı branş ve okullardan 40 öğretmenimiz katılımcı olarak belirlenmiştir. Aynı anket sonucunda Gültepe Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kevser SEVİNÇ ve Batman Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Murat ÇELİK öğretmenlerimiz de eğitimci olarak destek sağlayacak. Böylelikle 40 öğretmenimiz diğer illerden katılan öğretmenlerle 10 ar kişilik gruplarda "Nitelikli eTwinning Projeleri Yazma" çalışmalarına katılarak, ilimize en az 40 farklı eTwinning projesi kazandırmış olacaklar.

  Çalıştay Açılış Programı 24 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 10.30' da başlayacak olup, aynı zamanda https://youtu.be/-gBJYYDzHOQ web sitesinden de yayınlanacak.

26-02-202126-02-202126-02-2021

Gap Mahallesi 2503 sokak no3 - 4882807200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.